portal osiedli, dzielnic i miast

Gdynia Shiraz Park - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Shiraz Park - sprawy osiedlowe » Forum » temperatura w mieszkaniu
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

temperatura w mieszkaniu

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
chiccolatino 
   

Początkujacy


Dołączył: Sob Gru 10, 2011 1:55
Posty: 7
Skąd: Miasta

PostWysłany: Czw Lut 16, 2012 23:39    Temat postu: Re: temperatura w mieszkaniu

myślę, że 500 pln w perspektywie przepłacania za ogrzewanie to nie jest dużo. Ale może są tacy co siedzą w domu okryci kocem cały dzień a ramach oszczędności mają w domu koksowniki opalane chrustem przyniesionym z lasu.
może ktoś ma inne pomysły.
pozdrawiam
ariiba 
   

Początkujacy


Wiek: 45
Dołączył: Śro Sie 17, 2011 17:18
Posty: 8
Skąd: gdyni

PostWysłany: Pią Lut 17, 2012 9:15    Temat postu: Re: temperatura w mieszkaniu

Zanim zaczniecie wypowiadać się na temat nie rozeznawszy się z problematyką i robić z siebie idiotę proponuję kontakt z działem technicznym i tam szukać odpowiedzi.

Widzę , że problem ma jedynie kilka osób a reszta sąsiadów ma ciepło ciekawe dlaczego???????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
madzixs 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Sty 04, 2011 14:23
Posty: 38
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią Lut 17, 2012 13:42    Temat postu: Re: temperatura w mieszkaniu

ariiba napisał:
Zanim zaczniecie wypowiadać się na temat nie rozeznawszy się z problematyką i robić z siebie idiotę proponuję kontakt z działem technicznym i tam szukać odpowiedzi.

Widzę , że problem ma jedynie kilka osób a reszta sąsiadów ma ciepło ciekawe dlaczego???????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Dlaczego?
Wydaje mi się, że właśnie dlatego ktoś rozpoczął ten temat na forum, żeby rozeznać się, czy problem występuje tylko u niego i czy ktoś wie co mogło być przyczyną.
Proszę dokładnie wczytać się w wypowiedzi sąsiadów.
Ja już mam wyregulowane i uszczelnione okna, zgłaszam na dział techniczny wszytko i temperatura jest bez zmian.
Pozostała jeszcze jedna ewentualność - kaloryfery.
U mnie np duży kaloryfer (tylko w mieszkaniach dwu-pokojowych na parterach) grzeje tylko u góry, cała dolna połowa ok 40 cm jest lodowata - czekamy na hydraulika.
Właśnie dzięki rozmowom na forum, wspólnie próbujemy rozwiązywać problemy i życzliwie podsuwać rozwiązania.

Jęśli chodzi o jakiekolwiek dodatkowe opłaty, nic nie zostanie naruszone ze wspólnego funduszu wspólnoty, póki większość mieszkańców nie wyrazi na to zgody, a skoro problem dotyczy mniejszości, to chyba nie ma Pan o co się martwić.

Pozdrawiam!
ariiba 
   

Początkujacy


Wiek: 45
Dołączył: Śro Sie 17, 2011 17:18
Posty: 8
Skąd: gdyni

PostWysłany: Pią Lut 17, 2012 16:30    Temat postu: Re: temperatura w mieszkaniu

Szybszą odpowiedż uzyskasz pytając sąsiadów wokół niż pisząc na forum może trafisz na kogoś mądrzejszego od siebie i ci doradzi.
madzixs 
   

Bywalec


Dołączył: Wto Sty 04, 2011 14:23
Posty: 38
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pią Lut 17, 2012 23:44    Temat postu: Re: temperatura w mieszkaniu

ariiba napisał:
Szybszą odpowiedż uzyskasz pytając sąsiadów wokół niż pisząc na forum może trafisz na kogoś mądrzejszego od siebie i ci doradzi.


Jakby sąsiad umiał czytać tekst ze zrozumieniem, to by zauważył że to również już dawno uczyniłam.
Ten temat został założony po to, żeby znaleźć rozwiązanie powyższego problemu, a nie w chodzić wgłupie dyskusje.
ariiba 
   

Początkujacy


Wiek: 45
Dołączył: Śro Sie 17, 2011 17:18
Posty: 8
Skąd: gdyni

PostWysłany: Sob Lut 18, 2012 10:42    Temat postu: Re: temperatura w mieszkaniu

madzixs napisał:
ariiba napisał:
Szybszą odpowiedż uzyskasz pytając sąsiadów wokół niż pisząc na forum może trafisz na kogoś mądrzejszego od siebie i ci doradzi.


Jakby sąsiad umiał czytać tekst ze zrozumieniem, to by zauważył że to również już dawno uczyniłam.
Ten temat został założony po to, żeby znaleźć rozwiązanie powyższego problemu, a nie w chodzić wgłupie dyskusje.





OSŁABIASZ MNIE KOBIETO
chiccolatino 
   

Początkujacy


Dołączył: Sob Gru 10, 2011 1:55
Posty: 7
Skąd: Miasta

PostWysłany: Sob Lut 18, 2012 20:46    Temat postu: Re: temperatura w mieszkaniu

nikt nie pisał nic o finansowaniu czegokolwiek ze wspólnotowych pieniędzy.
jeżeli nie jesteś zainteresowana to MILCZ.
Navyman 
   

Stały bywalec


Dołączył: Sob Sie 14, 2010 1:33
Posty: 96
Skąd: F - etap I

PostWysłany: Pon Lut 20, 2012 22:41    Temat postu: Re: temperatura w mieszkaniu

madzixs - odkręć termostat a następnie spojrzyj na końcówkę zaworu wystającą z kaloryfera. Jest tam taki pierścień z cyferkami bodajże od 1-5 lub 6. Ustaw na 5 (6) i kaloryfer powinien grzać cały. Tym pierścieniem reguluje się kryzę. Gdy ustawiłem na 2 to grzała mi połowa kaloryfera. A co do uszczelnienia mieszkania to my uszczelniliśmy (zaklejone) kratki wentylacyjne w salonie i łazienkach bo strasznie wiało ( a gdy były te wichry to wiało to mało powiedziane). Mało tego - nieźle również wiało z okapu gdy nie pracował i zmuszeni byliśmy założyć węglowy wkład ten, który powinno się używać gdy okap pracuje w obiegu zamkniętym. Różnica jak ręką odjął. Mieszkanie 3 pok, 1- piętro strona słoneczna. W salonie mamy usunięty 1 grzejnik. Po takim "przygotowaniu" termostat na 2,5 - 3 w 1 lub 2 pokojach i po chwili mamy 22 -23 stopnie. Na 4 lub 5 to już jest smażalnia. Jak jest dzień słoneczny to nawet gdy były te duże mrozy w salonie skręcaliśmy na 2 - duże okna robią swoje.

Ariiba - Ty się chyba jeszcze nie kontaktowałaś z naszym działem technicznym skoro takie porady w stylu "wujek dobra rada" udzielasz. Tam ci jedynie mogą powiedzieć - "jak jest zima to musi być zimno". Albo Twoje: "odpowiedź uzyskasz pytając sąsiadów wokół" - sama sobie chodź po blokach i zapodawaj " pokaż bracie jak masz ciepło w chacie". No skrzydła opadają... Po to jest forum.
lukaszzz 
   

Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Śro Lip 14, 2010 14:43
Posty: 117
Skąd: A2 Pogórze

PostWysłany: Wto Lut 21, 2012 10:13    Temat postu: Re: temperatura w mieszkaniu

dla zainteresowanych wrzucam linka do badania kamerą termowizyjną- dzisiaj natknąłem się na grouponie. Może się komuś przyda.

http://www.groupon.pl/deals/trojmiasto/troll/3515011?nlp=&CID=PL_CRM_1_0_0_52&a=410
327219
angellla1 
   

Początkujacy


Wiek: 40
Dołączył: Czw Kwi 28, 2011 10:51
Posty: 9
Skąd: gdynia

PostWysłany: Wto Lut 21, 2012 20:42    Temat postu: Re: temperatura w mieszkaniu

Witam wszystkich Smile
Widać w Naszej wspólnocie najłatwiej wyzwać jest kogoś od idiotów - to rzeczywiście rozwiązuje całą sprawę. Widać, że ktoś mało miał kontaktu z naszym działem technicznym i niepotrzebnie zaśmieca forum swoimi nic nie wnoszącymi dywagacjami. Tydzień temu zgłaszałam zarówno mailowo jak i telefonicznie przykładowo niegrzejący w łazience grzejnik i do dziś dzień nikt nie raczył się ze mną skontaktować. Prędzej sama rozpracuje przyczynę niegrzania niż doczekam się interwencji ze strony działu technicznego. Pozdrawiam
ertikrt 
   

Bywalec


Wiek: 42
Dołączył: Nie Lip 31, 2011 20:24
Posty: 38
Skąd: Kurort/Shiraz Park

PostWysłany: Pią Mar 02, 2012 9:55    Temat postu: Re: temperatura w mieszkaniu

Witam,

Ja mam ciepło w moim mieszkaniu. Mieszkam na parterze. Trochę ciągnie na kafelkach, ale na panelach jest ok. Dziwi mnie tylko zużycie GJ. Mam odkręcone kaloryfery na 2,5-3 a idzie mi ponad 1 GJ tygodniowo. Kolega na osiedlu morskim - fakt na pierwszym piętrze - ma znacznie cieplej niż ja i zużywa 0,5 GJ miesięcznie. Ktoś ma podobnie?

Sądzę, że jako mieszkańcy osiedla powinniśmy sobie pomagać i wspierać. Jeśli nie, to chociaż szanować i odnosić się z szacunkiem.

Kwestia kultury i wychowania.

Pozdrawiam, Tomek.
ToommS 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Kwi 12, 2012 16:42
Posty: 18
Skąd: Osiedle Shiraz II

PostWysłany: Czw Kwi 12, 2012 16:56    Temat postu: Re: temperatura w mieszkaniu

Witam

Zamierzam kupić mieszkanie i zastanawiam się. którą wybrać stronę.
Podoba mi się północna, ale czy nie będzie za zimne?
Proszę o wypowiedź obecnych mieszkańców, jak wyglądało to w m-cach jesienno-zimowych. Czy kaloryfery dawały radę przy tych oknach ogrzać mieszkanie. Nie chciałbym zima chodzić w podwójnej bluzie i grubych wełnianych skarpetach. według mnie optymalna temperatura to 21-22 stopnie przy normalnym rozkręceniu kaloryferów.
ToommS 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Kwi 12, 2012 16:42
Posty: 18
Skąd: Osiedle Shiraz II

PostWysłany: Pon Kwi 16, 2012 23:40    Temat postu: Re: temperatura w mieszkaniu

Czy nie znajdzie się chętny, aby odpowiedzieć na moje pytanie?
trabant1 
   

Bywalec


Wiek: 73
Dołączył: Śro Lip 20, 2011 23:23
Posty: 48
Skąd: Pogórze, Czarnieckiego 14

PostWysłany: Śro Kwi 18, 2012 14:25    Temat postu: Re: temperatura w mieszkaniu

mam od północnej, u nas nie było za wesoło, w największe mrozy mieliśmy na full moc odkręcone i było max 20 stopni. znajomi z mieszkań po południowej stronie mówili zupełnie co innego. Że mieli zimą na 2-3 ustawiony regulator i cieplutko. No ale wówczas od południowej strony to masz widok na domki jednorodzinne. Musisz zdecydować Smile
GosiaGDY 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Pią Lut 04, 2011 13:23
Posty: 22
Skąd: 2 Etap

PostWysłany: Czw Kwi 19, 2012 23:01    Temat postu: Re: temperatura w mieszkaniu

Ciekawe co i kiedy "wyrosnie" od strony polnocnej?Smile
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama