portal osiedli, dzielnic i miast

Gdynia Shiraz Park - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Shiraz Park - sprawy osiedlowe » Forum » jestem zadowolony
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

jestem zadowolony

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
trabant1 
   

Bywalec


Wiek: 73
Dołączył: Śro Lip 20, 2011 23:23
Posty: 48
Skąd: Pogórze, Czarnieckiego 14

PostWysłany: Pon Kwi 02, 2012 19:50    Temat postu: jestem zadowolony

witam, żeby nie mogę pisać że znowu mi się coś nie podoba (wtedy narażam się na komentarze że jestem jednym z narzekających) napiszę dzisiaj że się cieszę z wysokości opłat za halę garażową!

są super niskie, prąd w wyliczenie na kwiecień-maj ma kosztować miesięcznie 30 PLN za miejsce garażowe !? a przecież podjazd nie jest już podgrzewany

dodam tylko że rachunek za prąd w mieszkaniu mam około 45 PLN za 2 miesiące o_O

więc w hali garażowej zużywam prawie tyle samo energii elektrycznej co w mieszkaniu Very Happy (komp, tv, oświetlenie, zmywarka, pralka, piekarnik+płyta)

jest super tanio i jestem bardzo zadowolony !!

A tak na poważnie - to zastanawiam się, czy nie można ustawić oświetlenia w hali tak by mniej lamp się paliło ?

Czy ktoś popiera mnie w opinii że dużo płacimy za rachunki z hali garażowej ?

pozdrawiam

Ps. szkoda że nie mam 2 miejsc parkingowych, bulił bym tylko 150 PELENÓW miesięcznie Wink
trabant1 
   

Bywalec


Wiek: 73
Dołączył: Śro Lip 20, 2011 23:23
Posty: 48
Skąd: Pogórze, Czarnieckiego 14

PostWysłany: Pon Kwi 02, 2012 19:51    Temat postu: Re: jestem zadowolony

korekta, 45 pln/miesiąc
SHIRAZ.PARK 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Cze 02, 2011 15:56
Posty: 33
Skąd: Zarząd Wspólnoty

PostWysłany: Wto Kwi 03, 2012 0:15    Temat postu: Re: jestem zadowolony

Na czas sprawdzenia działania lamp i wymiany niesprawnych modułów odpowiedzialnych za świecenie się świetlówek trzeba było uruchomić całe oświetlenie.
Po odebraniu prac wracamy do poprzedniej wersji oświetlenia hali.
chiccolatino 
   

Początkujacy


Dołączył: Sob Gru 10, 2011 1:55
Posty: 7
Skąd: Miasta

PostWysłany: Wto Kwi 03, 2012 10:55    Temat postu: Re: jestem zadowolony

zawsze można zamontować lampy naftowe albo pochodnie. wtedy będzie prawie za darmo. albo niech każdy ma swoją latarkę!!
lin123 
   

Początkujacy


Dołączył: Nie Lut 27, 2011 16:18
Posty: 5
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Śro Kwi 04, 2012 11:37    Temat postu: Re: jestem zadowolony

Całkowicie popieram "zadowolenie" z wysokości kosztów za halę garażową. Nie rozumiem także sarkazmu innych uczestników forum. Jeśli dla kogoś wysokość opłat nie jest problemem to po co w ogóle się udzielać w tym temacie... Każdy ma prawo zanegować wysokość opłat bo w końcu to nasze pieniądze i często musimy na nie ciężko pracować więc mamy prawo wiedzieć na co są wydawane. Ja także chciałabym wiedzieć dlaczego wysokość kosztów za energie wzrosła tak znacząco? Interesuje mnie także bardzo pozycja : "Hala- koszty części wspólnej" Co się tak na prawdę kryje pod tą pozycją skoro administracja, energia, sprzątanie i naprawy są naliczane oddzielnie. Jeśli było to już kiedyś wyjaśniane to z góry przepraszam za ponowienie tematu i prosze przedstawicieli Zarządu o ponowne wyjaśnienie. Mam też pytanie do Zarządu czy sprawdzał może faktury za opłaty naliczane przez nasza Administracje i wszystko się zgadza?Bo naprawde opłaty są dość wysokie i jeszcze ciągle te wyrównania i dopłaty.... Nie jest to absolutnie żaden zarzut lecz tylko pytanie dyktowane doświadczeniem z nasza administracja i długotrwałym upominaniem sie o pewne informacje z ich strony i brakiem jakiejkolwiek odpowiedzi i w końcu jeszcze błędnym rozliczeniem uiszczanych opłat.
SHIRAZ.PARK 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Cze 02, 2011 15:56
Posty: 33
Skąd: Zarząd Wspólnoty

PostWysłany: Śro Kwi 04, 2012 13:42    Temat postu: Re: jestem zadowolony

Na opłaty za halę garażową składają się:

- opłata za administrowanie
- energia elektryczna - to koszt zużytej energii elektrycznej przez oświetlenie i urządzenia hali garażowej (brama, wentylacja, podgrzewanie wjazdu)
- przeglądy i naprawy urządzeń w hali garażowej
- sprzątanie hali garażowej
- koszty części wspólnej - ponieważ hala garażowa jest osobnym lokalem niemieszkalnym na terenie wspólnoty, ponosi ona koszty związane z utrzymaniem całej nieruchomości znajdującej się na osiedlu w części na nią przypadającą tj. ok. 30%.

Opłata za administrowanie wynosi 2 złote za miejsce postojowe, pozostałe koszty dzielone są na ilość miejsc postojowych w hali garażowej.

Wzór
KM - koszt udziału jednego miejsca postojowego w utrzymaniu części wspólnej
KH - koszt udziału hali w utrzymaniu części wspólnej
KW - koszt utrzymania części wspólnych

KM=KH/125 >>>
KH=KW*0,3 >>>
KM=(KW*0,3)/125
miki_gdynia 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Sty 17, 2011 23:09
Posty: 30
Skąd: Etap I

PostWysłany: Śro Kwi 04, 2012 19:06    Temat postu: Re: jestem zadowolony

Sąsiedzi przecież płaciliśmy już za części wspólne garażu - my w lipcu 2011 dostaliśmy „Rozliczenie opłat części wspólnej za okres od dnia odbioru do 31.05.2011”. Czyli płacimy ponownie za to samo?

Czy ktoś z zarządu może mi wytłumaczyć czym różnią się kwoty opisane
- Hala - utrzymanie m post
- XHala - utrzymanie m post?

Powyżej też osoba z zarządu wyjaśnia, że koszt jednego miejsca postojowego to 1/125 całości, czemu po przeprowadzeniu prostej matematyki, w otrzymanym rozliczeniu kosztów kwota przypadająca na właściciela nie powstała po podzieleniu kwoty przypadającej na wspólnotę na 125 części - dlaczego?

Sąsiedzi sprawdźcie i przeliczcie swoje rozliczenie.
lin123 
   

Początkujacy


Dołączył: Nie Lut 27, 2011 16:18
Posty: 5
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Śro Kwi 04, 2012 19:44    Temat postu: Re: jestem zadowolony

Dokładnie, w lipcu regulowaliśmy już niedopłaty za okres kwiecien- maj dlatego jeśli teraz jest to niedopłata za czerwiec-grudzień to czy administracja sama wie za co wylicza nam koszty?

Dziękuję za wyjaśnienie pozycji "hala - koszty części wspólnej" , mam tylko teraz pytanie dlaczego jeśli w kosztach wspólnych mamy już uwzględnione opłaty za energie (1968,69), sprzątanie(5100), administrowanie (3175,30) i przeglądy i płacimy z tego 30% w tej pozycji "Hala - koszty częsci wspólnej" ( 40,45zł) to dlaczego za każdą z tych pozycji w przypadku hali garazowej płacimy jeszcze dodatkowo sumy:
hala - energia - 30zł
hala przeglądy - 1,60
hala - administrowanie- 2zł
hala przeglady , naprawy - 1,60zł
I jeszcze jedno pytanie czy nie jest dziwny tak wysoki koszt energii elektrycznej w hali garazowej - 31 981zł podczas gdy koszt energii całej czesci wspołnej to 18 070. Czy oby w energii za garaz nie sa również uwzględnione koszty osuszania piwnic które miały być pokryte przez developera? Czy faktury były może sprawdzone?
trabant1 
   

Bywalec


Wiek: 73
Dołączył: Śro Lip 20, 2011 23:23
Posty: 48
Skąd: Pogórze, Czarnieckiego 14

PostWysłany: Śro Kwi 04, 2012 21:02    Temat postu: Re: jestem zadowolony

witam, cieszę się że są sąsiedzi którzy myślą zanim za coś zapłacą i zastanawiają się dlaczego opłaty kształtują się tak a nie inaczej.

szkoda tylko że jak na zebraniach ktoś mówi coś o kosztach i opłatach to bardzo dużo osób ich nie słucha albo nie interesuje się tematem.

a zamiast zainteresowania rzeczami faktycznie istotnymi, to największe emocje i zaangażowanie na zebraniach miały jak dotąd kolory płotków przy ogródkach mieszkań na parterze, albo czy wziąć za kilkanaście tysięcy ochroniarzy na etat, albo o tym że ktoś zakleił sobie szklane balustrady folią


a może to jest tak że część osób wstydzi się porozmawiać o kosztach, bo nie chcą żeby inni członkowie wspólnoty na zebraniu postrzegali ich jako mało zamożnych ?

ja wiem nawet ktoś z grubym portfelem nie daje się robić w `jajo` i nie przepłaca bo myśli zanim wyda pieniądze
SHIRAZ.PARK 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Cze 02, 2011 15:56
Posty: 33
Skąd: Zarząd Wspólnoty

PostWysłany: Śro Kwi 04, 2012 23:57    Temat postu: Re: jestem zadowolony

Ad. miki-gdynia

Niedopłata wynikła z tego powodu, że w okresie wrzesień-grudzień opłata za energię elektryczną na zaliczkach była symboliczna, gdy rzeczywiste koszty były dużo wyższe. Teraz tą niekorzystną różnicę trzeba teraz pokryć. Proszę zauważyć że wpłacone przez poszczególnych mieszkańców zaliczki są uwzględnione w rozliczeniu.

We wtorek po otrzymaniu rozliczenia hali garażowej zwróciliśmy administratorowi uwagę na niewłaściwe naszym zdaniem obliczenia poszczególnych wartości. W czwartek w skrzynkach pocztowych powinny znaleźć się rozliczenia po dokonanej korekcie.

ad. lin123

Hala jak napisałem "płaci" za udział w części wspólnej oraz "płaci" za to co sama zużywa. To tak jak płacą państwo za energię el. części wspólnych oraz ze energię elektryczną we własnym mieszkaniu.

Deweloper został obciążony kosztami osuszania piwnic.

Nie wiem jak traktować stwierdzenie że wysokość opłat jest dziwna.
Akurat posiadam przy sobie rozliczenie z innej wspólnoty w której hala garażowa jest na 75 miejsc postojowych oraz oświetlenie hali jest mniejsze. Na energię elektryczną wydano tam w ubiegłym roku 24376 zł. Natomiast na energię elektryczną pozostałych części wspólnych 37000 (150 mieszkań, 4 pietrowe budynki, nieenergooszczędne żarówki, brak tak rozbudowanego oświetlenia zewnetrznego).
Widać więc że skala opłat jest znacząca.
pablito 
   

Forumowicz


Wiek: 42
Dołączył: Nie Kwi 11, 2010 11:37
Posty: 183
Skąd: Shiraz - blok D

PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 20:07    Temat postu: Re: jestem zadowolony

eeeeej fajnie, że dostaliśmy korekty.... najpierw było dopłaty 209,32 a teraz jest 242,66... Może już nie korygujmy bo chyba strzał w kolano wyszedł tak na Wielkanoc.....
lukaszzz 
   

Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Śro Lip 14, 2010 14:43
Posty: 117
Skąd: A2 Pogórze

PostWysłany: Pią Kwi 06, 2012 20:27    Temat postu: Re: jestem zadowolony

żaden strzał w kolano tylko prosta arytmetyka. Jeżeli ktoś ma dwa miejsca to płaci za 2 a nie za 1. Wcześniej był błąd i do rozliczenia program przyjął ilość właścicieli miejsc a nie 1/125 (chodzi o ilość miejsc parkingowych). Jeżeli ktoś posiada 2 miejsca to wtedy jest 2x 1/125 kwoty niedopłaty. O tej kwocie była już mowa na zebraniu, zatem nie powinno być żadnego zaskoczenia z tego tytułu.
Większość dostała korekty zmniejszające, ale część osób, niestety z racji posiadania 2 miejsc parkingowych, otrzymała po korekcie wyższą kwotę. No coż, życie...

Udanych i spokojnych Świąt Wielkiejnocy!
327219
emik89 
   

Bywalec


Wiek: 64
Dołączył: Wto Lip 03, 2012 19:45
Posty: 32
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Śro Lip 11, 2012 20:52    Temat postu: Re: jestem zadowolony

Dobrze że ktoś pisze pozytywnie bo to znak że własnie takie zastanawianie sie nad zakupem mieszkania w tej inwestycji nie jest złym pomysłem, a wszystko u nas, przynajmniej z kredytem jest na dobrej drodze żeby juz je zakupic Wink
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama